Asus Teknik Servis : Uzun süreden beri teknik servis hizmeti veren firmamız siz değerli müşterilerimiz için laptop tamir, laptop bakım, notebook bakım, notebook tamir ve yedek parça satışı yapmaktadır. Asus teknik servis olarak siz değerli müşterilerimize tüm notebook ve laptoplarınız için bakım hizmeti de vermekteyiz. Bir çok çeşitte teknik servis imkanı bulacağınız asus servisi hizmetlerimiz şarj ve adaptör tamiri, batarya tamiri, pil değişimi, lcd ekran tamiri, klavye tamirleri ve değişimleri, kasa ve menteşe değişimleri ve tamirleri, anakart tamiri, tuş eksiği tamirleri, klavye tamirleri, fan tamiri ve değişimi dvd rw tamiri ve değişimi hizmetleri olarak sayılabilir. Tüm bu hizmetlerimizden faydalanabilmek için online olarak irtibata geçebilir isterseniz telefon numaralarımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Siz değerli okurlarımıza bu makalemizin içeriğinde anakart arızalarının nasıl oluşabileceğinden bahsedelim. Makalemizin diğer kısmını okuyarak vermiş olduğumuz bilgilere erişebilirsiniz. Anakart arızaları genellikle arıza giderme usulü ile değil tamamen anakart değiştirilerek tamir edilmektedir. Çoğu zaman anakart arızaları bir cihazın yere düşürülmesi sonucu oluşmaktadır. Fakat soğutucu kullanılmayan notebook ve laptoplarda da anakart arızası görülmektedir. Anakart arızalarının tamir edildikten sonra sağlam bir şekilde kullanıldığı görülür. Anakart arızalarının oluşmaması için cihazın su ile temas etmemesine dikkat edilmeli ve cihaz yere düşürülerek cihazın iç parçalarına zarar verilmemelidir.

Notebook ve laptop tipi bilgisayarlar arızalandığında bu cihazlar kesinlikle laptop ve notebook tipi bilgisayarları tamir etmeyi bilmeyen kişilere teslim edilmemelidir. Aksi takdirde laptop ve notebook arızaları genişleyerek daha da içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Büyük bir hassasiyet isteyen laptop ve notebook tamirleri cihazın içinde bulunan parça değişimleri yapılacak ise aynı marka ve modeldeki parçalar ile değişim yapılması gerekir. Laptop ve notebooklar taşınabilir oldukları için masaüstü bilgisayarlardan çok daha fazla arızalanmaya müsait cihazlardır. Kullanıcı hataları nedeni ile görülen arızalar mutlaka asus servis hizmetleri tarafından giderilmesi gerekir. Bir cihazın sürekli olarak arızalanmaması isteniyor ise mutlaka her yıl düzenli olarak notebook ve laptoplara bakım yaptırmak gereklidir. Bakımı düzenli olarak yapılan cihazlar bakımı yapılmamış cihazlara göre çok daha iyi çalışabilir.